Na „Darze Młodzieży” rozbłysła choinka

Na masztach „Daru Młodzieży” rozbłysła niezwykła choinka – najwyższa w Trójmieście, świecąca pół tysiącem światełek!

W Mikołajki, 6 grudnia 2021 r., punktualnie o godzinie 16:00 na masztach najpiękniejszej polskiej fregaty, „Daru Młodzieży”, rozbłysły światełka tworzące kształt choinki.

Te niezwykłe iluminacje dołączyły do świątecznej oprawy Gdyni, której najbardziej charakterystycznym symbolem jest cumujący przy Nabrzeżu Południowym „Dar Młodzieży”. W uroczystości zapalenia światełek uczestniczyli JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, Dyrektor Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich dr inż. kpt. ż.w. Bogumił Łączyński prof. UMG, Prezydent Miasta Gdyni dr Wojciech Szczurek oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Gdyni, społeczność akademicka i turyści.

Po raz pierwszy bożonarodzeniowe światełka rozbłysły na „Darze Młodzieży” w grudniu 2018 r., kiedy żaglowiec cumował u wybrzeży Stanów Zjednoczonych, w Los Angeles. Żaglowiec odbywał wówczas swój drugi w historii rejs dookoła świata.

Dar Młodzieży jest trzymasztową fregatą, której najwyższe dwa maszty – grot i fok – mają po 49,5 m wysokości, a nieco mniejszy krojc – 46,5 m wysokości. Światełka wiszą na szczytach wszystkich masztów. W najwyższym punkcie osiągają wysokość około 60 metrów od poziomu morza. Na choinkową ozdobę zużyto 500 metrów sznura i 500 żarówek.

Media o wydarzeniu:

Panorama, TVP Gdańsk

Choinka na Darze Młodzieży.

Radio Eska Trójmiasto 06.12.21 r.

PR Gdańsk 06.12.21 r.

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni