Nasi studenci żeglują na jachtach 2020

W miniony weekend uczestnicy kursu na patent żeglarza jachtowego, realizowanego w Ośrodku Żeglarstwa i Sportów Wodnych UMG, mieli okazję odbyć szkolenie na jachtach klasy 2020. Było to możliwe dzięki życzliwości Pomorskiego Związku Żeglarskiego, który patronuje tej klasie, i dzięki współpracy z producentem jachtów, gdyńską firmą PRO-AIR oraz z Polskim Stowarzyszeniem Klasy 2020.

Jachty 2020 to nowe i rozwojowe konstrukcje sportowo - rekreacyjne, które weszły do użytku w 2020 roku i stąd ich nazwa. Są to jachty dedykowane zarówno dla rozpoczynających uprawianie żeglarstwa, jak i pragnących żeglować rekreacyjnie pod żaglami oraz dla tych, którym żeglarstwo kojarzy się z regatami, rywalizacją i wyczynem.

Dzięki współpracy z PoZŻ istnieje duża szansa na to, że nasza Uczelnia włączy się w działalność Polskiego Stowarzyszenia Klasy 2020 i w tworzeniu kalendarza sportowego na rok 2022, a nasi studenci i pracownicy, będą mieli możliwość udziału w szkoleniach, treningach i regatach.

A.Szklarski
26.07.2021