Nest w morzu!

Po prawie dwuletniej przerwie, Nest, flagowy jacht Uniwersytetu Morskiego wyruszył w morze w sześciodniowy rejs techniczny. Podczas rejsu zostaną sprawdzone wszystkie mechanizmy i urządzenia jachtu.

Załogę stanowią studenci i pracownicy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Ze względu na charakter rejsu oraz wciąż obowiązujące ograniczenia w przekraczaniu granicy, załoga nie planuje zawinięcia do żadnego z portów zagranicznych.

Mimo dużej ilości obowiązków i prac wykonywanych na jachcie, nastroje w załodze są dobre i wszyscy cieszą się żeglarstwem.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z uczestnikami rejsu wyemitowanej przez Polskie Radio Czwórka: https://www.polskieradio.pl/10/8905/Artykul/2755481,Strefa-Studenta-15-czerwca-godz-1405

Fot. Andrzej Szklarski

Fot. Ewa Bartos