Posiedzenie International Executive Board

Posiedzenie International Executive Board (IEB) w ramach International Association of Maritime Universities (IAMU)

W dniach 19-20 kwietnia b.r. odbyło się w trybie on-line posiedzenie Międzynarodowej Rady Wykonawczej (International Executive Board) IAMU. W spotkaniu tym wzięli udział przedstawiciele dziesięciu uczelni morskich reprezentujących poszczególne regiony świata oraz pracownicy sekretariatu IAMU w Tokio. Ze strony UMG w posiedzeniu uczestniczyli:

• JM Rektor - prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit - przewodniczący IAMU Academic Affairs Committee,
  • Pełnomocnik Rektora ds. IAMU – dr hab. Adam Przybyłowski, prof. UMG - Contact Person,
  • Dyrektor Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich – dr inż. kpt. ż. w. Bogumił Łączyński, prof. UMG.

Omówiono i zatwierdzono szereg kluczowych spraw dotyczących funkcjonowania stowarzyszenia, m.in. kwestie strategiczne, akademickie - w tym badawcze, dydaktyczne i organizacyjne, a także finansowe. JM Rektor przedstawił szczegóły nt. webinarium pt.: „MET during the COVID-19” , współorganizowane przez UMG jako lidera Academic Affairs Committee (Komitet ds. Akademickich), które odbyło się w dniach 13-14 stycznia b.r. i dotyczyło kształcenia i szkolenia morskiego w obliczu COVID-19. Dyskutowano również o bieżącej sytuacji pandemicznej i wyzwaniach związanych ze współpracą międzynarodową. Zapowiedziano posiedzenie Zgromadzania Ogólnego IAMU - The Annual General Assembly (AGA), planowane na 26-28 października br. w Alexandrii w Egipcie. Zachęcono również do uczestnictwa w najbliższym webinarze pt.: ‘Future competencies for seafarer’ 28 April 2021.

A. Przybyłowski