Regatowy weekend naszych żeglarzy

Pierwszy regatowy weekend naszych żeglarzy za nami!

15 maja w Rewie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza na jachtach klasy Puck. W rywalizacji wzięło udział 11 załóg reprezentujących sześć trójmiejskich uczelni. Naszą Uczelnię reprezentowały dwie załogi w składzie: Aleksandra Chmielewska (studentka WN) i Magdalena Kowalska (studentka WN) oraz Jędrzej Charłampowicz (pracownik KLiST) razem z Bartoszem Sadowskim (student WM) i Maciejem Liszką (student WM). Warunki meteorologiczne były bardzo wymagające - słaby i zmienny wiatr wymagał od załóg dużej czujności w trakcie żeglugi.

W tych trudnych warunkach udało się przeprowadzić 3 wyścigi. Po wyrównanej walce rywalizację, trzeci raz z rzędu, wygrała załoga Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dowodzona przez Jędrzeja Charłampowicza. Na kolejnych stopniach podium znaleźli się: aktualny Mistrz Polski w klasie Omega Marcin Styborski wraz z załogą (Politechnika Gdańska) oraz Zbigniew Czubek wraz z załogą (Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu). Załoga dowodzona przez Aleksandrę Chmielewską zajęła 8. miejsce.

Z kolei w niedzielę 16 maja w Gdyni odbyły się XI Regaty o Memoriał Tony'ego Halika w klasie 2020, w których również wystartowały dwie nasze załogi. Niestety z pięciu zaplanowanych wyścigów, zdołano przeprowadzić tylko jeden, który wygrała załoga naszej Uczelni ze dowodzona w składzie Kuba Stachowski (skipper), Katarzyna Mielniczek i Olaf Kocur (wszyscy z WN). Druga załoga w składzie, Wiktoria Radecka, Jakub Anuszewski i |Dominik Anklewicz (wszyscy z WN) zajęła siódme miejsce.

Niestety bezwietrzna pogoda spowodowała, że regaty przerwano i zgodnie z instrukcją żeglugi uznano je za nierozstrzygnięte. Szkoda, ale i tak początek żeglarskiego sezonu regatowego 2021, można uznać za udany.

A. Szklarski