Różowe Regaty - byliśmy tam

28 sierpnia w na jeziorze Brodno Górne w Złotej Górze, odbyła się pierwsza edycja Różowych Regat, czyli wyścig o zdrowie „Różowego Goździka Kartuzka”.

W regatach wzięło udział osiem załóg, w tym oczywiście załoga reprezentująca Uniwersytet Morski w Gdyni Niestety, brak wiatru spowodował, że z pięciu planowanych wyścigów zdołano rozegrać tylko trzy. Nasza załoga zajęła czwarte miejsce. Ale w tych regatach nie tylko wynik sportowy był ważny. Regaty rozegrano w ramach szerszego wydarzenia promującego profilaktykę w zakresie onkologii, zdrowia psychicznego oraz aktywności fizycznej kobiet. Udział naszej załogi w regatach jest wyrazem poparcia przez naszą Uczelnię tego typu działań.

Uniwersytet Morski w Gdyni reprezentowali: sternik - Piotr Nowakowski - absolwent Wydzialu Nawigacyjnego i instruktor Ośrodka Żeglarstwa i Sportów Wodnych, Paulina Mrozik - studentka Wydziału Elektrycznego, Aleksander Grono - student Wydziału Elektrycznego

A Szklarski
29.08.2021