Udział w uroczystościach 140-lecia Nikola Vaptsarov Naval Academy

Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit  wraz z Dyrektorem Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich dr inż. kpt. ż.w. Bogumiłem Łączyńskim, prof. UMG, w dniach 6-10 września 2021 roku uczestniczyli w Warnie - na zaproszenie rektora zaprzyjaźnionej uczelni Nikola Vaptsarov Naval Academy admirała floty prof. dr. Boyana Mednikarova - w uroczystościach związanych z obchodami 140. rocznicy utworzenia tej uczelni morskiej.

W swym wystąpieniu okolicznościowym Rektor UMG, gratulując tego pięknego jubileuszu oraz życząc wielu dalszych sukcesów, zwrócił uwagę na współpracę naszych uczelni w dwóch płaszczyznach: w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Uczelni Morskich IAMU (Intermational Association of Maritime Universities) oraz w ramach Międzynarodowej Konferencji TransNav Marine Navigation and Safety of Sea Transportation organizowanej co 2 lata w Gdyni przez Wydział Nawigacyjny UMG wspólnie z The Nautical Institute.

B. Łączyński