Uniwersytet Morski członkiem PZŻ

Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego podjął decyzję o przyjęciu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w poczet członków wspierających PZŻ.

Zrzeszenie się naszej Uczelni w Polskim Związku Żeglarskim świadczy o tym, jak istotna jest ta dyscyplina sportu w procesie kształcenia i wychowania wodnego studentów uczelni morskiej i że akademickie żeglarstwo na naszej Uczelni cały czas się rozwija. Ponadto zrzeszenie się w Polskim Związku Żeglarskim otwiera zupełnie nowe możliwości współpracy z PZŻ nie tylko w zakresie sportu, ale również w zakresie szkoleń, szczegónie szkoleń specjalistycznych dla żeglarzy. Nowego i bardzo pozytywnego wymiaru nabiera również współpraca z Pomorskim Związkiem Żeglarskim, z którym już toczą się rozmowy na temat wspólnych działań w sezonie żeglarskim 2022.

Dzięki zrzeszeniu się z PZŻ, studenci i pracownicy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni nabyli status osób stowarzyszonych z PZŻ, co znacznie ułatwi uzyskiwanie amatorskich i sportowych licencji zawodniczych oraz ubezpieczeń.

A.Szklarski