UMG uhonorowany Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2021

Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. Tomasz Tarasiuk w imieniu Uczelni odebrał z rąk Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Pani Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju.

Kapituła uhonorowała Uniwersytet Morski w Gdyni w kategorii: Innowacyjne technologie i badania przyszłości za realizację projektu pt. „INCONE60 - Szlak przybrzeżny E60 jako impuls rozwoju niebieskiego transportu / Inland Blue Transport Connector E60” oraz pozytywne podejście do upowszechniania dotychczasowych wyników przedsięwzięć wśród całego społeczeństwa. Projekt INCONE60 realizowany jest w Zakładzie Ekonomiki i Prawa Instytutu Morskiego UMG w zespole kierowanym przez mgr inż. Marcina Kalinowskiego.

Nagroda wręczona została podczas uroczystej gali stanowiącej kulminacyjny punkt 6 Forum Inteligentnego Rozwoju. Przyznanie nagrody jest wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na polu realizowanych projektów, a także w kwestii podejścia do upowszechniania dotychczasowych wyników badań wśród całego społeczeństwa. Podczas gali uhonorowano również osoby indywidualne, wręczając im statuetki naukowiec przyszłości.

Forum Inteligentnego Rozwoju stanowi przestrzeń do bardzo aktywnej dyskusji i spotkań kilkuset branżowych liderów i osób wyznaczających nowe trendy z ekspertami i praktykami w zakresie rozwoju, komercjalizacji i wdrażania na rynek wyników prac na podstawie inspirujących pomysłów. Moment wręczenia nagród był okazją do spotkania inspirujących ludzi, którzy wytyczają najbardziej efektywne ścieżki między pomysłem a sukcesem rynkowym.

Więcej informacji dotyczącego forum znajdą Państwo na stronie internetowej: https://irforum.pl/

Załączniki: 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

M. Kalinowski
05.10.2021