Wspomagaliśmy najmłodszych żeglarzy

W minioną sobotę i niedzielę (tj. 4 i 5 września 2021), odbyły się ważne dla namłodszych żeglarzy ścigających się w klasie Optymist, regaty o Puchar Trenerki.

To już XV edycja tej imprezy organizowanej przez trenerkę Uczniowskiego Klubu Sportowego Opti CWM. To bardzo nietypowe regaty, w których dzieci zajmują tylko dobre miejsca. Żaden z zawodników, żadna zawodniczka nie kończy regat bez nagrody. Dzięki temu dzieci rozkochują się w żeglarstwie i uzyskują dodatkową motywację do rozwijania swojej pasji. A kto wie? Może wśród tych młodych żeglarzy i żeglarek, znajdują się przyszli studenci naszej Uczelni?

W minionych regatach wystartowało niemal pięćdziesiąt młodych żeglarzy i żeglarek w wieku od 5 do 14 lat. Regaty były wyczerpujące, bo trwały dwa dni i rozegrano aż 7 wyścigów. Miło jest poinformować, że Uniwersytet Morski w Gdyni poprzez dzialania Ośrodka Żeglarstwa i Sportów Wodnych, miał swój udział w organizacji tej wspaniałej imprezy. Nasz uczelniany jacht s/y Almak został nieodpłatnie użyczony organizatorom i przez dwa dni pełnił rolę statku Komisji Regatowej.

Fot. Jacek Kosowski

A. Szklarski