Administracja najlepsza! Za nami Dzień Sportu UMG 2022

W odmienionej formule, z nowymi dyscyplinami i większą liczbą uczestników. Tak po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią zapowiadał się Dzień Sportu UMG 2022. Było dużo śmiechu, świetna zabawa i ogromne emocje. Do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka. Najlepszą okazała się reprezentacja pracowników Administracji.

- Cieszę się, że możemy zobaczyć się na żywo. Długo myśleliśmy, jak zorganizować Dzień Sportu, bo nie mieliśmy wątpliwości, by to wydarzenie organizować – tak zgromadzonych studentów i pracowników powitał Rektor Uniwersytetu Morskiego prof. dr hab. inż. kpt ż.w. Adam Weintrit. - W porównaniu do lat ubiegłych zmieniliśmy trochę formułę. W poprzednich edycjach startowały tylko cztery wydziały, w tym roku zaprosiliśmy do współzawodnictwa 6 drużyn. Po raz pierwszy w Dniu Sportu udział biorą reprezentacje Instytutu Morskiego i Administracji UMG. W tym miejscu, w którym rywalizujemy, za kilkanaście miesięcy powstanie nowa hala sportowa. W czerwcu podpiszę stosowne dokumenty rozpoczynające budowę. Mam nadzieję, że kolejne edycje Dnia Sportu będą odbywać się równolegle w hali i na terenie zewnętrznym i dzięki temu będziemy mogli zwiększyć liczbę dyscyplin – dodał JM Rektor.

6 drużyn złożonych ze studentów oraz pracowników i 9 dyscyplin do rozegrania (zawody e-sport odbyły się wcześniej). Już po pierwszych konkurencjach było widać, jak poważnie do rywalizacji podchodzą wszyscy uczestnicy. Trudno też było wskazać faworyta, choć trzy ostatnie edycje sportowej spartakiady UMG wygrywał Wydział Nawigacyjny. Emocji nie brakowało, a te udzielały się również licznie zgromadzonej publiczności, która żywiołowo i głośno dopingowała, choćby podczas wyścigów na ergometrach, przeciąganiu liny czy strzałach do bramki.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji okazało się, że 3 drużyny: Administracja, Wydział Mechaniczny i Wydział Nawigacyjny mają dokładnie tyle samo – 40 punktów. Zwycięzcę wyłoniła dogrywka. Po raz drugi w środowe popołudnie VIP-y z trzech drużyn stanęły naprzeciwko tarczy do darta. Liczyło się zdobycie jak największej liczby punktów uzyskanych w trzech próbach. Największą precyzją wykazał się Kanclerz Filip Malata i tak oto, debiutujący w Dniu Sportu zespół Administracji, mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Po zakończonej rywalizacji i ogłoszeniu wyników na uczestników i kibiców czekał poczęstunek.

Organizatorem Dnia Sportu 2022 było Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dostępnych
w galerii zdjęć z Dnia Sportu UMG 2022

 

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

B. Tobieński
26.05.2022
Wprowadzenie:
Ostatnia modyfikacja: