"Dar Młodzieży" wyruszył do Antwerpii

W czwartek 17 marca 2022 r. po dwumiesięcznym remoncie i postoju „Dar Młodzieży” wyruszył w kolejny rejs szkoleniowy.

Szkolna fregata z uczniami Zespołu Szkół Morskich z Gdańska na pokładzie, wyruszyła z Gdyni do Antwerpii, gdzie zamustruje dodatkowo 95 studentów i instruktorów z tamtejszej Akademii Morskiej. Następnie planowany jest rejs do Kadyksu, podczas którego praktykanci i załoga spędzą święta wielkanocne na morzu. Powrót do Antwerpii planowany jest na 22 kwietnia. Kolejne grupy studentów wyruszą już do Hamburga, Rouen i Kolonii. Planowana jest również wizyta władz uczelni w Rostocku, pierwszym porcie, do którego zawinęła fregata po podniesieniu bandery w 1982 roku.

W lipcu 2022 roku „Dar Młodzieży” obchodzi jubileusz 40-lecia swojej służby. Uroczystości związane z jubileuszem odbędą się w czerwcu 2022 r. podczas Święta Szkoły. Wydany zostanie z tej okazji album o historii „Daru Młodzieży”, odbędzie się seminarium, będzie można również zdobyć okolicznościowe gadżety.

Dar Młodzieży / Gdynia - Antwerpia / 17.03.2022 from TOSEM.PL || MarineMedia.eu on Vimeo.

A. Czarnecka