Dni Otwarte "Daru Młodzieży"

„Dar Młodzieży”, szkolny statek Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, udostępni swój pokład zwiedzającym podczas weekendu 28-29 maja. 

„Dar Młodzieży” zwodowany został w 1981 roku, ale uroczyste podniesienie bandery odbyło się 4 lipca 1982 roku. Dzień ten obchodzony jest jako rocznica oddania statku służbie na morzu i ludziom morza. Gości na swój pokład biała fregata zaprasza przy szczególnych okazjach. W maju będą to Dni Otwarte, którymi rozpoczną się obchody 40-lecia „Daru Młodzieży”.

Dni Otwarte będą doskonałą okazją do zwiedzenia statku. W sobotę, 28 maja na pokład będzie można wejść od godziny 11.00, zwiedzanie zakończy się o godzinie 15.00. W niedzielę, 29 maja z kolei statek będzie dostępny dla zwiedzających w godzinach 11.00 – 17.00.

Oprócz udostępnienia „Daru Młodzieży” dla zwiedzających, Uniwersytet Morski w Gdyni przygotowuje dodatkowe, „morskie” atrakcje na Nabrzeżu Pomorskim naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego.

W sobotę o godzinie 17:15 z pokładu „Daru Młodzieży” rozpocznie się godzinny koncert szantowy w wykonaniu Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny”. To jedyny taki chór w Polsce i w swojej kategorii, jeden z najlepszych na świecie, amatorsko propagujący na najwyższym poziomie – poprzez śpiew, muzykę i oprawę sceniczną – tradycje morskie. Zespół tworzy 70 mężczyzn w wieku 20-80 lat, a w tym roku chór obchodzi 10-lecie swojej działalności.

Podczas Dni Otwartych „Daru Młodzieży” zapraszamy Państwa do odwiedzenia stoisk z okolicznościowymi materiałami promocyjnymi naszej Uczelni. Będzie można bezpłatnie wysłać kartki pocztowe przygotowane specjalnie na obchody 40-lecia „Daru Młodzieży”. Zadbamy, by pozdrowienia wypisane w Gdyni szybko dotarły do każdego zakątka w kraju i na świecie.

Nie zabraknie oczywiście prezentacji oferty edukacyjnej naszego Uniwersytetu. Trwa rekrutacja na studia, będzie to więc dla młodych ludzi i ich bliskich doskonała okazja, by zapoznać się z programem studiów i porozmawiać z pracownikami i studentami Uczelni.

Uwagę najmłodszych przyciągną niewątpliwie wilki morskie – maskotki Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Będą krążyć po Molo Południowym i przyjaźnie pozować do pamiątkowych zdjęć.

Goście będą mogli odpocząć na rozłożonych leżakach, posilić się oferowanymi przez food-tracki przekąskami, a chętni będą mogli obejrzeć pokazy ratownictwa, które przygotują studenci Wydziału Nawigacyjnego.

Obchody 40-lecia „Daru Młodzieży” nie zakończą się wydarzeniami weekendowymi. Już w czerwcu bowiem, podczas Święta Szkoły Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, odbędą się dedykowane jubileuszowi statku uroczystości akademickie.

 

Dni Otwarte „Daru Młodzieży”

Miejsce: Gdynia, Nabrzeże Pomorskie
Data: 28-29 maja (sobota-niedziela) 2022
Godziny zwiedzania: sobota 11.00-15.00, niedziela 11.00-17.00

 

Organizatorzy:

Uniwersytet Morski w Gdyni, armator żaglowca „Dar Młodzieży”

Patroni medialni:

Gdynia.pl, Trójmiasto.pl, Radio Eska, Gospodarkamorska.pl

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

Beata von Schada Borzyszkowska
27.05.2022