Dzień Mechanika na Wydziale Mechanicznym

W dniu 20 października 2022 roku na Wydziale Mechanicznym odbędzie się Dzień Mechanika, na który zapraszamy wszystkich studentów i sympatyków Wydziału Mechanicznego. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują JM Rektor UMG prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit oraz Prezydent Miasta Gdyni dr Wojciech Szczurek.

Dzień Mechanika ma być świętem społeczności akademickiej Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. To wydarzenie, które nie tylko promuje Wydział Mechaniczny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, ale też umożliwia studentom poznanie potencjalnych pracodawców oraz zapewnia integrację i dobrą zabawę.

Dzień rozpocznie się prezentacjami pracodawców, którzy przedstawią bogate oferty praktyk i staży. Następnie odbędzie się konkurs na najlepszą pracę dyplomową, a wyboru dokonają przedstawiciele pracodawców, pracowników Wydziału oraz studenci. Zostaną wyróżnieni nowi doktorzy, ale również najlepsi sportowcy, społecznicy oraz osoby biorące udział w szkoleniach. W programie przewidziano także Mechazabawy, których celem jest integracja studentów, a także poszukiwanie w nich kreatywności i umiejętności inżynierskich. Wieczorem odbędzie się zabawa w klubie studenckim Bukszpryt.

W programie:

09:00 – 10:00  Konkurs na najlepszą pracę dyplomową
10:00 – 13:30  Spotkanie z przedstawicielami firm
10:00 – 13:00  Prezentacja laboratoriów Wydziału Mechanicznego
13:30 – 17:00  Mechazadania (podchody, konstruktor, pub quiz)
18:00 Integracja – networking (Klub Studencki Bukszpryt)

Partnerzy medialni: Trójmiasto.pl, Gospodarkamorska.pl, Zielonagospodarka.pl

Partnerem wydarzenia jest Parlament Studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Załączniki:

B. von Schada Borzyszkowska