Konkurs „Wspomnienia z praktyki na Darze Młodzieży” rozstrzygnięty

Ogłaszamy wyniku konkursu pt. „Wspomnienia z praktyki na Darze Młodzieży”. Konkurs adresowany był do wszystkich praktykantów, którzy praktyki na żaglowcu odbywali w latach 1982-2021.

Na początku września 2021 roku Przewodniczący Rady Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej dr inż. kpt. ż.w. Wiesław Piotrzkowski oraz Honorowy Prezes Polskiego Towarzystwa Nautologicznego prof. kpt. ż.w. Daniel Duda zaproponowali w specjalnym piśmie skierowanym do J.M. Rektora Uniwersytetu Morskiego prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adama Weintrita zorganizowanie  konkursu na najlepsze „Wspomnienie z praktyki  na  Darze Młodzieży”.

Pomysłodawcy słusznie uważali, że zbliżająca się 40. rocznica podniesienia bandery na „Darze Młodzieży”, żaglowym statku Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, powinno być uczczone w godny sposób.

Propozycje nadesłania prac w dowolnym charakterze skierowane było do byłych praktykantów bez względu na uczelnię, szkołę czy specjalności.

Wyznaczony termin 31 grudnia 2021 roku okazał się dla zapracowanych i ciągle czynnych zawodowo absolwentów zbyt krótki. Wobec licznych próśb zainteresowanych, termin został przedłużony do 15 lutego 2022 roku.

Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni ufundował 3 nagrody dla wybranych najlepszych prac:

• Nagroda główna – I miejsce, dyplom i nagroda pieniężna 1000 zł
  • Nagroda – II miejsce, dyplom i nagroda pieniężna 500 zł
  • Nagrody wyróżnienia, dyplomy

Do dnia 15 lutego 2022 roku na konkurs „Wspomnienia z praktyki na Darze Młodzieży” wpłynęło 19 prac.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody w trzech kategoriach: film, opracowanie tekstowe i inne formy, a Pan Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit znacznie powiększył pulę nagród.

1. FILM :

• 1. miejsce     Filip Sularczyk oraz Yurii Slesarenko - nagroda 1000 zł
  • 1. miejsce     Anastazja Łuczak - nagroda 1000 zł
  • 2. miejsce     Patrycja Boratyńska - nagroda 500 zł
  • 2. miejsce     Michał Mikołajczuk - nagroda 500 zł
  • 3. miejsce     Szymon Łabacki - dyplom

2.  OPRACOWANIE TEKSTOWE:

• 1. miejsce    Piotr Świderski - nagroda 1000 zł
  • 2. miejsce    Maciej Średnicki - nagroda 500 zł

3. INNE FORMY:

• 1. miejsce    Kacper Kamecki - nagroda 1000 zł
  • 2. miejsce    Olga Zając - nagroda 500 zł
  • 2. miejsce    Kamil Dopke - nagroda 500 zł
  • 3. miejsce    Aleksander Hora - dyplom
  • 3. miejsce    Kacper Reder - dyplom

Wręczenie nagród nastąpi w dniu 17 czerwca 2022 r. podczas obchodów Święta Uczelni.

B. Łączyński