Msza św. inaugurująca rok akademicki 2022/2023

W poniedziałek 3 października 2022 r. w Kościele akademickim pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku - Wrzeszczu odbyła się tradycyjna, uroczysta Msza św. inaugurująca rozpoczynający się nowy rok akademicki 2022/2023 oraz 75. rocznicę powstania duszpasterstwa akademickiego.

Mszy św. przewodniczył oraz homilię wygłosił Metropolita Gdański JE ks. abp Tadeusz Wojda SAC. Nabożeństwo współcelebrował biskup pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej Piotr Przyborek oraz duszpasterze akademiccy trójmiejskich uczelni. Ksiądz arcybiskup w homilii nawiązał do biblijnej przypowieści o miłosiernym Samarytaninie i istocie pomagania innym.

We Mszy św. inauguracyjnej udział wzięły władze uczelni wyższych, poczty sztandarowe, profesorowie i nauczyciele akademiccy, pracownicy administracyjni oraz licznie zebrana brać studencka, która zadbała o oprawę Eucharystii. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem w sali parafialnej dla wszystkich uczestników.

W uroczystości udział wzięła delegacja studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wraz pocztem sztandarowym, w skład którego wchodzili studenci z Kompanii Reprezentacyjnej.

M. Kołodziejczak