Nest na regatach o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej

1 października już po raz 71 odbyły się Regaty o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej. Jest to najstarsza cykliczna impreza żeglarska w Polsce, która  rokrocznie przyciąga liczne  grono jachtów i żeglarzy i to zarówno zawodowych i znanych regatowców jak i amatorów. W tym roku wystartowały aż 104 jachty w tym oczywiście flagowy jacht naszej Uczelni, s/y Nest, z załogą złożoną ze studentów i wolontariuszy Ośrodka Żeglarstwa i Sportów Wodnych UMG.

Nie musimy wstydzić się wyniku sportowego naszego jachtu, który w klasyfikacji generalnej został sklasyfikowany w środku stawki a dokładnie na 45 pozycji. Natomiast w swojej grupie, w której płynęło 28 jachtów, Nest został sklasyfikowany na pozycji 16.

Regaty o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej przyciągają wiele jachtów typowo regatowych. Często są to prawdziwe maszyny regatowe, więc pozycję Nesta można uznać za zupełnie przyzwoitą, tym bardziej, że jacht popłyną z załogą, która na co dzień nie  ściga się w regatach.

Załogę Nesta w regatach stanowili: Krzysztof Zygmański - pracownik UMG, bosman OŻiSW; Julia Parchem - studentka UMG Wydział Nawigacyjny; Paweł Bokota - student UMG, Wydział Elektryczny; Jakub Burzyński - student UMG, Wydział Elektryczny; Aleksander Grono - absolwent UMG, Wydział Elektryczny, wolontariusz OŻiSW; Paweł Grabiński - absolwent UMG, Wydział Mechaniczny, wolontariusz OŻiSW; Aleksandra Gruszka - były pracownik UMG, wolontariuszka OŻiSW; Ewa Bartos - pracownik naukowy Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego, administratorka fanpage jachtu Nest. 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

A.Szklarski
03.10.2022