Nest wypłynął w kolejny rejs

W dniu dzisiejszym tj. 1 września, flagowy jacht naszej Uczelni, s/y Nest wypłynął w kolejny rejs. Tym razem jachtem dowodzi absolwent Wydziału Mechanicznego, a obecnie oficer mechanik i doskonały żeglarz Paweł Grabiński.

Ten rejs, podobnie jak wszystkie rejsy morskie organizowane na Neście, jest praktyką żeglarską więc każdy rejs zaczyna się szczegółowym szkoleniem z zakresu bezpieczeństwa. Ponadto w trakcie tych praktyk, uczestnicy zdobywają staż morski niezbędny do uzyskania kolejnych patentów, prowadzą nawigację i zapoznają się z zasadami obsługi i eksploatacji różnych urządzeń jachtowych. Oczywiście aspekt turystyczny nie jest zaniedbywany i w każdym rejsie Nest zawija do ciekawych, często niewielkich ale bardzo urokliwych portów.

Tym razem planowane jest opłynięcie szwedzkiej wyspy Olandia. Czy to się uda? Zobaczymy.

A.Szklarski