OŻiSW zaczyna sezon żeglarski

W piątek 29 kwietnia, tuż przed długim majowym weekendem, w Ośrodku Żeglarstwa i Sportów Wodnych UMG odbyło się pierwsze wodowanie jachtu w tym sezonie żeglarskim. Zwodowany został s/y Almak,

W operacji wodowania aktywnie uczestniczyli studenci Wydziału Nawigacyjnego, członkowie Koła Naukowego Nawigator oraz Wydziału Elektrycznego. Almak to morski jacht szkoleniowy, wykorzystywany głównie do realizacji szkoleń i egzaminów na patenty żeglarskie, a w przerwach pomiędzy szkoleniami, wykorzystywany jest przez studentów w krótkich rejsach po wodach Zatoki Gdańskiej i po Morzu Bałtyckim.

Mimo swojego wieku, w styczniu przyszłego roku Almak skończy 50 lat i mimo intensywnej eksploatacji, jacht nadal jest w dobrym stanie technicznym, i wiernie służy studentom naszej uczelni.

A.Szklarski