Poznaliśmy pierwszego Mistrza Uniwersytetu Morskiego w sudoku!

35 zawodników i zawodniczek, studentów oraz pracowników UMG wzięło udział w pierwszych Mistrzostwach Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w sudoku. Wśród zawodników, którzy zasiedli do rywalizacji w auli im. T. Meisnera był JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązanie trzech diagramów o różnym stopniu trudności i limit czasu - 60 minut. W przypadku gdy wszystkie diagramy zostały poprawnie rozwiązane, o kolejności miejsc decydował czas.

Pierwszym Mistrzem Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w sudoku został Maciej Kowalewski, student Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości. Drugie miejsce zajął JM Rektor prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, na trzeciej pozycji uplasował się Eryk Wiszenko, student Wydziału Nawigacyjnego.

Nagrody dla trzech najlepszych zawodników wręczone zostaną w środę (25 maja) podczas Dnia Sportu. Dla wszystkich uczestników organizator - Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UMG - przygotował upominki.

Wyniki I Mistrzostw UMG w sudoku:

Wypełnione poprawnie wszystkie diagramy:

1. Maciej Kowalewski – 26’36”
  2. Adam Weintrit – 27’10”
  3. Eryk Wiszenko  – 29’37”
  4. Paulina Gmurska  – 31’49”
  5. Aleksandra Trocka  – 54’23”

Miejsce 6. - wypełnione poprawnie dwa diagramy, ex aequo zajęli:

• Andrzejewska Justyna
  • Bekier Filip
  • Lepak Emilia
  • Krakowiak Sara
  • Panasiuk Zuzanna

Miejsce 11. - wypełniony poprawnie jeden diagram, ex aequo zajęli:

• Ada Bargłowska
  • Paulina Bober-Winiczenka
  • Jakub Burzyński
  • Wiktoria Cendrowska
  • MarcelCymanowski
  • Karolina Głażewska
  • Weronika Konowrocka
  • Aleksandra Laskowska
  • Anna Lesnau
  • Olaf Okupiński
  • Julia Orzeł
  • Mikołaj Witkowski
  • Agata Wronowska

Pozostali zawodnicy nie wypełnili poprawnie diagramów.

B. Tobieński