Rozpoczęcie współpracy z Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią

W dniu 22.06.2022  Dyrektor Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich dr inż. kpt. ż.w. Bogumił Łączyński, prof. UMG oraz Inspektor Techniczny mgr inż. Anastazja Łuczak udali się z wizytą do Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią.

Spotkanie wiązało się z nawiązaniem współpracy szkoły z Uniwersytetem Morskim w Gdyni w zakresie odbycia praktyk na statku Horyzont II przez uczniów III kl. specjalności technik żeglugi śródlądowej. Po uzyskaniu dyplomu technika żeglugi śródlądowej i odbyciu 2-miesięcznej nadzorowanej praktyki na statku morskim w dziale maszynowym, uczniowie technikum uzyskują świadectwo motorzysty wachtowego.

Po omówieniu z Dyrektorem szkoły Panem mgr Kazimierzem Toczko oraz nauczycielem przedmiotów zawodowych Panem mgr. inż. Pawłem Ciereszko wstępnego planu praktyk i warunków umowy, spotkano się również z uczniami, w celu krótkiego przedstawienia jednostki Horyzont II. Uczniowie chętnie zadawali pytania związane z ich praktykami morskimi, które rozpoczną się 15 września i potrwają 4 tygodnie. Horyzont II wraz z uczniami z ZSŻŚ wyruszy na otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, które zaplanowane jest na dzień 17 września.

Na zakończenie wizyty w Nakle przedstawiciele UMG oraz ZSŻŚ wybrali się na przystań żeglarską, gdzie zaprezentowano jednostki żeglugi śródlądowej należące do Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Podmiot udostępniający: 

UMG Dział Armatorski

Wytworzył informację:

A. Łuczak
22.06.2022