Sailing Days w Ośrodku Żeglarstwa i Sportów Wodnych

W dniach 13-15 czerwca 2022 roku w Ośrodku Żeglarstwa i Sportów Wodnych UMG zrealizowano wydarzenie o nazwie Sailig Days. Pomysłodawcami wydarzenia byli członkowie współpracującego aktywnie z Ośrodkiem Żeglarstwa i Sportów Wodnych, Koła Naukowego Inowacyjnych Systemów Transportowo - Logistycznych, działającego pod opieką dr. inż. Adama Kaizera. 

Głównym założeniem wydarzenia było propagowanie działalności żeglarskiej na Uniwersytecie Morskim w Gdyni oraz aktywizacja studentów i pracowników Uczelni. 

Zainteresowanie wydarzeniem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. W imprezie wzięło udział 34 studentów i 4 pracowników Uczelni, którzy w ciągu trzech dni, na pokładach dwóch jachtów - Nest i Almak, odbyli kilkanaście krótkich rejsów na wodach Zatoki Gdańskiej. Dla większości uczestników był to pierwszy w życiu rejs jachtem. 

Warto również podkreślić, że spośród studentów, aż 16 to studenci zagraniczni, uczestnicy programu Erasmus, reprezentujący Hiszpanię, Turcję, Chorwację, Indonezję i Ukrainę. 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

A.Szklarski
15.06.2022