Studenci UMG z wizytą na jachcie "I Love Poland"

W dniu 9 czerwca 2022 roku grupa kilkunastu studentów i studentek naszej Uczelni miała okazję zwiedzić jeden z najbardziej znanych polskich jachtów regatowych "I Love Poland".

"I Love Poland" to jacht klasy Volvo Open 70. Jachty tej klasy ścigają się w najbardziej prestiżowych regatach rozgrywanych na całym świecie. Armatorem "I Love Poland" jest Polska Fundacja Narodowa, a jednym z członków etatowej załogi jachtu jest absolwent Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Bartosz Nowicki.

Jacht wzbudził wielkie zainteresowanie naszych studentów. Wszak to formuła 1 w żeglarstwie. Wystarczy wspomnieć, że rekordowy przelot dobowy, jaki zanotowano na "I Love Poland" to aż 605 mil morskich! Studenci mogli wszystkiego dotknąć i mogli zadać dowolne pytanie, a Bartosz Nowicki okazał się doskonałym przewodnikiem. Wywiązała się również ciekawa dyskusja dotycząca urządzeń nawigacyjnych oraz programów nawigacyjnych i pogodowych zainstalowanych na jachcie. 

Wycieczkę zorganizował Ośrodek Żeglarstwa i Sportów Wodnych, a wzięli w niej udział studenci reprezentujący wszystkie Wydziały naszej Uczelni. 

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

A.Szklarski
13.06.2022