UMG nawiązał współpracę z Nadleśnictwem Gdańsk

UMG nawiązał współpracę z Nadleśnictwem Gdańsk

W dniu 6 września 2022 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Morskim w Gdyni i Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe Nadleśnictwem Gdańsk.

Podpisany dokument dotyczy współpracy obu instytucji, w tym udostępnienia Uczelni terenów leśnych w celu utworzenia infrastruktury służącej studentom UMG oraz lokalnej społeczności. Przedsięwzięcie nawiązuje do koncepcji zwanej na świecie „Permanent Orienteering Courses” i zakłada stworzenie warunków do realizacji treningów biegowych, marszowych i rywalizacji sportowej, jak również do nauki i ćwiczenia orientacji w terenie, czytania i rozumienia map oraz aktywnego spędzania czasu na łonie natury (otwarty dostęp 24/7 dla każdego).

Porozumienie w imieniu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni podpisał JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit. Nadleśnictwo Gdańsk reprezentowała Pani Nadleśniczy mgr inż. Paulina Partyka-Drzazga. W spotkaniu uczestniczyli także: Specjalista ds. edukacji i udostępniania lasu dla turystyki i rekreacji mgr inż. Witold Ciechanowicz z Nadleśnictwa Gdańsk, Kanclerz UMG mgr Filip Malata, Kwestor UMG mgr Paweł Orzeszek oraz pomysłodawca i zarazem koordynator projektu dr inż. Piotr Kopacz z Katedry Nawigacji UMG.

Projekt ma zostać zrealizowany do końca 2023 roku.

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

P. Kopacz
06.09.2022