UMG laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2022

Uniwersytet Morski w Gdyni laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju został już po raz czwarty. W tegorocznej, 7. edycji konkursu, Uczelnię uhonorowano w kategorii „Innowacyjna digitalizacja i udostępnianie danych”.

Nagrodę Uniwersytetowi przyznano za projekt „Udostępnianie zbiorów naukowo-historycznych dziedzictwa polskiego szkolnictwa morskiego”, a zostanie ona odebrana przez Prorektora ds. Nauki dr. hab. Dariusza Barbuchę prof. UMG podczas uroczystej 7. Gali Nagród Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie w dniu 7 czerwca 2022 roku. Tegoroczne Forum Inteligentnego Rozwoju odbędzie się w dniach 6-8 czerwca w Uniejowie pod hasłem „Dbamy o klimat dla odkryć – promujemy postęp!”. 

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju jest wyróżnieniem wizerunkowym, odnosi się do podejścia danej osoby lub organizacji  względem rozwoju i popularyzacji swojej działalności także poza własną branżą gospodarczą, dziedziną nauki czy regionem, w którym nominowany działa, dla zwiększenia szans na rozwój prowadzonych przedsięwzięć. Od 2016 r. laureatami wyróżnienia zostają osoby i organizacje, które realizują innowacyjne projekty, rozwojowe inwestycje czy prowadzą nowatorską działalność, skutkującą wprowadzaniem na rynek innowacji technologicznych bądź społecznych, przekładających się na inteligentny rozwój.

Załączniki: 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

Beata von Schada Borzyszkowska
24.05.2022