Webinarium „System projektów badawczych IAMU”

W dniu 29.03 br. odbyło się webinarium współorganizowane przez Grupę Roboczą ds. Projektów Badawczych oraz sekretariat IAMU w Tokio. Spotkanie miało na celu przedstawienie informacji o Systemie Projektów Badawczych IAMU oraz udzielenie wskazówek dotyczących przygotowania skutecznych wniosków.

Webinarium otworzył JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit jako Przewodniczący Komitetu ds. Akademickich IAMU, a moderatorem spotkania był pełnomocnik rektora ds. IAMU i zarazem przewodniczący grupy roboczej - dr hab. Adam Przybyłowski, prof. UMG.

W pierwszej części omówiono szczegóły dotyczące naboru wniosków na rok 2023. Christian Matthews z Liverpool John Moores University przedstawił informacje dotyczące tematów, kryteriów oceny i procesu aplikacyjnego. W drugiej części profesor Ian Jenkinson, reprezentujący tę sama uczelnię, przedstawił swoje wskazówki dotyczące napisania udanej propozycji projektu badawczego, spełniającej wymogi obowiązujące w ramach IAMU. Następnie odbyła się sesja dyskusyjna, w ramach której uczestnicy webinarium mieli okazję zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi dotyczących szczegółów procesu aplikacyjnego, a także networkingu mającego na celu znalezienie partnerów do realizacji przyszłych projektów.

Na koniec JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit zachęcił uczestników webinarium do aktywnego angażowania się w tworzenie międzyuczelnianych konsorcjów w ramach uczelni i wydziałów morskich zrzeszonych w ramach IAMU. Więcej informacji na temat Systemu projektów badawczych IAMU znajduje się na oficjalnej stronie internetowej stowarzyszenia.

Więcej informacji o projektach badawczych IAMU: https://iamu-edu.org/archive/

dr hab. Adam Przybyłowski, prof. UMG
pełnomocnik rektora UMG ds. IAMU

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

A. Przybyłowski
29.03.2022
Wprowadzenie:
Ostatnia modyfikacja: