Wizyta Ambasador Republiki Filipin w Polsce

W dniu 12 sierpnia 2022 roku w murach Uniwersytetu Morskiego w Gdyni gościliśmy Ambasador Republiki Filipin w Polsce Panią Leah M. Basinang-Ruiz.

Celem wizyty było omówienie możliwości i obszarów współpracy morskich uczelni i instytucji związanych z gospodarką morską Filipin i Polski. W trakcie spotkania przedstawiono Pani Ambasador naszą Uczelnię, jej bogatą historię, potencjał oraz perspektywy dalszego rozwoju. Pani Ambasador przedstawiła także plany związane z przyszłorocznymi obchodami 50. rocznicy nawiązania stosunków obu naszych krajów.

- Wizyta Pani Ambasador Filipin była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie edukacji morskiej i szkoleń realizowanych przez uczelnie morskie tak w Polsce, jak i Filipinach. Rozpoczęte rozmowy stanowią początek dalszych relacji i uzgodnień zakresu możliwej współpracy pomiędzy naszą Uczelnią a uczelniami filipińskimi – podsumowuje spotkanie Prorektor ds. Nauki UMG dr hab. Dariusz Barbucha, prof. UMG.

Ze strony UMG w spotkaniu uczestniczyli JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit, członek Rady Uczelni mgr Sławomir Kalicki, Prorektor ds. Nauki dr hab. Dariusz Barbucha, prof. UMG oraz Prorektor ds. Kształcenia dr hab. Sambor Guze, prof. UMG.

I. Dudek-Muczyńska
12.08.2022