Zaproszenie na Paradę Niepodległości

W dniu 11 listopada 2022 roku Gdynia tradycyjnie, bardzo uroczyście będzie świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Jednym z głównych akcentów gdyńskich obchodów tego wydarzenia jest Parada Niepodległości.

Tegoroczna Parada Niepodległości rozpocznie się o godzinie 12.00 i przejdzie trasą od Urzędu Miasta Gdyni do Pomnika Polski Morskiej na Skwerze Kościuszki, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem władz Miasta, dowództwa Marynarki Wojennej, delegacji organizacji społecznych. Jak co roku, również Uniwersytet Morski w Gdyni przyłączy się do świętowania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników, studentów i doktorantów wraz z rodzinami do udziału w tym wydarzeniu. Parada Niepodległości, która odbędzie się w piątek 11 listopada 2022 roku, rozpocznie się o godz. 12.00. Zbiórka dla studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zaplanowana została na godz.11:00 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego (al. Piłsudskiego w Gdyni). Do godz. 11:15 będzie trwało formowanie szyku UMG, by następnie włączyć się do ogólnego szyku Parady. Będziemy przemieszczać się al. Piłsudskiego w kierunku Urzędu Miasta Gdyni. Pracownicy i doktoranci wraz z rodzinami proszeni są o przybycie na godz. 11:30 również pod pomnik marszałka Piłsudskiego - dołączą oni do szyku UMG.

Zaprezentujmy godnie Uniwersytet Morski w Gdyni w dniu Święta Niepodległości!

Po Paradzie Niepodległości serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników, studentów i doktorantów do tradycyjnego już pamiątkowego zdjęcia (Park Rady Europy w Gdyni). Każdy uczestnik przemarszu z ramienia Uniwersytetu Morskiego w Gdyni poczęstowany zostanie grochówką i pysznym rogalem.

Szczegółowych informacji udziela Biuro Promocji i Komunikacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni pod adresem e-mail: promocjaatumg.edu.pl lub numerem telefonu: 58 558 62 74.

Chcesz pomóc w organizacji przemarszu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni?

Wszyscy studenci, którzy chcieliby podczas Parady Niepodległości nieść flagę, przebrać się w strój wilka morskiego lub strój z Daru Młodzieży proszeni są o kontakt do dnia 8 listopada 2022 roku pod adresem e-mail: promocjaatumg.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w Paradzie Niepodległości!

 

 


Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Gdynia Kulturalna

Przyłącz się do wydarzenia na Facebooku


 

Załączniki: 

Parada Niepodległości 2019
Parada Niepodległości 2019
Parada Niepodległości 2019
Parada Niepodległości 2019
Parada Niepodległości 2019

Podmiot udostępniający: 

UMG Zespół ds Promocji

Wytworzył informację:

M. Zajk
09.11.2022