Akademicki Chór UMG po raz piąty wystąpił z Andreą Bocellim

Akademicki Chór UMG po raz piąty wystąpił z Andreą Bocellim

W sobotę 26 sierpnia 2023 Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni po raz piąty wystąpił u boku Mistrza Andrei Bocellego! Ponad dwugodzinny koncert włoskiego tenora był jego największym jak dotąd, biletowanym koncertem w Polsce. Ze sceny Stadionu Śląskiego w Chorzowie płynęły fragmenty znanych oper, włoskie piosenki ludowe oraz przeboje muzyki filmowej.

Tym razem na scenie wraz z mistrzem wystąpili m.in. Maria Aleida, Ilaria Della Bidia i Andrea Griminelli. Artystom towarzyszyła Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Całość poprowadził Carlo Bernini. Na scenie wystąpili również tancerze: Angelica Gismondo i Tommaso Stanzani. Chór wrócił z Chorzowa pełen pozytywnych emocji.

"Dla chórzystów, jak i dla mnie każdy koncert: zarówno kameralne występy dla kilkudziesięciu osób, jak i te dla gromadzące wielotysięczną publiczność, jest niesamowitą mieszanką artystycznej odpowiedzialności, euforii i wzruszenia. Piąty już koncert z Andreą Bocellim - współpraca, która trwa już niemal 5 lat, to dowód na to, że można na nas artystycznie polegać, a nasz śpiew niesie ze sobą autentyczne emocje. Muszę przyznać, że podczas przygotowań na wielkiej scenie czujemy się "jak u siebie", zwłaszcza gdy angielsko-włoska ekipa towarzysząca słynnemu śpiewakowi mówi do nas: "Jak dobrze Was znów widzieć! Świetnie się z Wami współpracuje" - mówi dr Karol Hilla, dyrygent Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Organizatorem tego muzycznego przedsięwzięcia była agencja Prestige MJM.

"Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tak perfekcyjnie przygotowanym wydarzeniu - ukłony dla Prestige MJM" - pisze Chór na swoich social mediach.

Kolejny sezon artystyczny naszego Chóru zapowiada się równie ciekawie. 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

K. Hilla
26.08.2023