Kobiety na "Darze Młodzieży"

Co czwarty załogant na "Darze Młodzieży" w historycznym rejsie, który upamiętnia 100. rocznicę przekroczenia równika przez „Lwów” to kobieta. Na pokładzie jest 30 pań, to studentki Wydziału Nawigacyjnego oraz przedstawicielki załogi stałej naszej szkolnej fregaty.

Rola kobiet w gospodarce morskiej jest coraz większa i jest to kolejny dowód, że kobiety wkroczyły już praktycznie do wszystkich „męskich” zawodów.

W gronie prawie 3900 studentów UMG jest 1096 przedstawicielek płci pięknej. Co trzeci student Wydziału Nawigacyjnego i 60% studentów na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości to kobiety, wciąż mniejszością pozostają Panie na Wydziałach Mechanicznym i Elektrycznym.
Od 2022 roku decyzją Międzynarodowej Organizacji Morskiej- IMO 18 maja obchodzony jest Międzynarodowym Dniem Kobiet w Branży Morskiej.

B. Tobieński