„Dar Młodzieży” zacumował w macierzystym porcie w Gdyni

„Dar Młodzieży” zacumował w macierzystym porcie w Gdyni

W środowy poranek 17 maja 2023 roku, po prawie dwumiesięcznym rejsie, do macierzystego portu powrócił „Dar Młodzieży”. Żaglowiec szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni ze 118 praktykantami z Zespołów Szkół Morskich z Gdańska i Świnoujścia, Zespołu Szkół Politechnicznych i Morskich ze Szczecina oraz Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna Koźla przycumował punktualnie o 10.00 do swojego stałego miejsca, przy nabrzeżu Pomorskim w Gdyni. 

Wśród witających żaglowiec byli: JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, pracownicy Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich, stęsknione rodziny członków załogi oraz licznie zebrani mieszkańcy Gdyni i turyści.

Po rozstawieniu trapu jako pierwszy na pokład fregaty wszedł JM Rektor, który po przywitaniu z Komendantem „Daru Młodzieży” kpt. ż.w. Rafałem Szymańskim dokonał przeglądu załogi i przywitał się z praktykantami.

Biała fregata pozostanie w Gdyni przez tydzień, następnie wypłynie w półroczny rejs ze studentami Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, podczas którego upamiętni 100-lecie przekroczenia równika przez pierwszy statek pod polską banderą - żaglowiec „Lwów”, szkolny statek UMG w latach 1921-1930. 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

M. Kołodziejczak
17.05.2023