Dni Otwarte Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Uczniowie szkół średnich, w tym także przyszli maturzyści mogli przekonać się o wyjątkowości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni (UMG) podczas Dni Otwartych UMG, które odbyły się w dniach 20-21 kwietnia 2023 r.

Wydarzenie odbywało się zarówno w budynku głównym przy ul. Morskiej 81-87, jak i w budynku Wydziału Nawigacyjnego mieszczącego się przy al. Jana Pawła II 3 na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Podczas Dni Otwartych studenci opowiedzieli o Uczelni, tajnikach studiowania, życiu studenckim i praktykach morskich.

W Auli im. Tadeusza Meissnera swoją działalność prezentowały Koła Naukowe. Otwarte zostały również najnowocześniejsze laboratoria Wydziału Elektrycznego, Mechanicznego, Nawigacyjnego oraz Zarządzania i Nauk o Jakości. Prócz zwiedzania Uczelni, uczniowie mogli wziąć udział w ciekawych wykładach i warsztatach tematycznych.

Dni Otwarte stanowiły niebywałą okazję do poznania Uczelni od wewnątrz, wysłuchania prezentacji o ofercie edukacyjnej, zasadach i terminach rekrutacji oraz wymaganych dokumentach.

UMG Zespół ds Promocji

M. Zajk