Dzień Mechanika na Wydziale Mechanicznym

W czwartek, 19 października 2023 roku, Wydział Mechaniczny UMG obchodzi Dzień Mechanika. Zapraszamy wszystkich studentów i sympatyków Wydziału Mechanicznego do udziału we wszystkich wydarzeniach tego dnia. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują JM Rektor UMG prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit oraz Prezydent Miasta Gdyni dr Wojciech Szczurek. Partnerem wydarzenia jest Parlament Studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, a partnerami medialnymi są Gospodarkamorska.pl i Zielonagospodarka.pl.

W tym dniu zaplanowano szereg wydarzeń, między innymi konkurs na najlepszą pracę dyplomową oraz konkurs na reportaż z praktyki, „Dzień z Pracodawcą”, Mechazabawy, Mechakawę, czyli spotkanie przy kawie z doświadczonymi mechanikami, absolwentami Wydziału i wspólne świętowanie w Bukszprycie.

Imprezą towarzyszącą jest Mechafuture. Wydział odwiedzą zaproszeni goście, w tym młodzież gdyńskich szkół średnich oraz Stowarzyszenie Starszych Oficerów Mechaników Okrętowych.

Podczas „Dnia z Pracodawcą” będzie można poznać bliżej wiele firm, w tym:

• BELSE Sp. z o.o.,
  • CRIST S.A.,
  • DNV,
  • DOE Sp. z o.o.,
  • DÖHLE Marine Services Europe Ltd.,
  • GAZELA Mechanika Maszyn,
  • Gdańska Stocznia „Remontowa” im. J.Piłsudskiego S.A.,
  • HYDROPRESS,
  • KONGSBERG MARITIME CM Sp. z o.o.,
  • MAEM Sp. z o.o.,
  • Motor Nauta Sp. z o.o.,
  • Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej w Gdyni Sp. z o.o.,
  • PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o.,
  • RWE Offshore Wind Poland Sp. z o.o.,
  • Stocznia Remontowa NAUTA S.A.,
  • Wärtsilä Polska Sp. z o.o.,
  • VBW Engineering Sp. z o.o.

Dzień Mechanika jest świętem Wydziału Mechanicznego, organizowanym z myślą o jego studentach, stąd też władze Wydziału zachęcają studentów do czynnego udziału w każdym wydarzeniu tego dnia. Już dzisiaj studenci mogą głosować na najlepszą pracę dyplomową i zgłaszać się do Mechazabaw.

Szczegółowy harmonogram znajduje się TUTAJ.

Wydział Mechaniczny