IAMU Student Forum 2023

W dniach 11-13 lipca 2023 r., w siedzibie Międzynarodowej Organizacji Morskiej w Londynie odbyło się IAMU Student Forum 2023. Wydarzeniu przewodniczył JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Uniwersytetów Morskich (IAMU).

IAMU Student Forum 2023 rozpoczęło się ceremonią otwierającą, podczas której głos zabrał JM Rektor UMG prof. Adam Weintrit. W wydarzeniu wzięło udział 45 studentów z uczelni morskich z 34 krajów. Uniwersytet Morski w Gdyni reprezentowała Alicja Krawczyk, studentka II roku z Wydziału Nawigacyjnego. IAMU Student Forum 2023 nawiązywało do tematu tegorocznego Światowego Dnia Morza - “MARPOL at 50 - our commitment goes on”. Studenci, przy wsparciu zaproszonych profesorów i osób związanych z branżą morską, dyskutowali nad poniższymi tematami:

• Grupa I - Sustainability of Maritime Education and Training
  • Grupa II - MET in Digital Era
  • Grupa III - Greener shipping
  • Grupa IV - Gender Equality and diversity
  • Grupa V - Working and living conditions at sea
  • Grupa VI - Maritime resource protection.

Celem warsztatów była dogłębna analiza ww. zagadnień, stanowiących największe wyzwania dla współczesnej gospodarki morskiej. Uczestnicy aktywnie uczestniczyli w rozmowach, wymieniając swoje poglądy i opinie, starając się przy tym zaproponować jak najlepsze rozwiązania dla konkretnych problemów. Podczas ceremonii kończącej wydarzenie, każda z grup zaprezentowała efekty swojej pracy oraz odpowiedziała na ewentualne pytania i wątpliwości dotyczące swoich pomysłów i wniosków.

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w wydarzeniu, które wręczyli: przewodniczący IAMU, JM Rektor UMG, prof. Adam Weintrit, który pełni również funkcję szefa Komitetu ds. Polityki i Planowania, a także Dyrektor Wykonawczy IAMU (Executive Director) - Takeshi Nakazawa oraz główni moderatorzy poszczególnych grup. Całość wydarzenia dopełniła wycieczka edukacyjna do Royal Observatory i National Maritime Museum w Greenwich.

Fot. iamu-edu.org

Fot. IAMU