Jubileuszowa konferencja OKNMUT 2023

Jubileuszowa konferencja OKNMUT 2023

w dniu 7 listopada 2023 roku rozpoczęła się XX Ogólnopolska Konferencja Nauczania Matematyki w Uczelniach Technicznych. W trzydniowej konferencji bierze udział 35 osób, matematyków reprezentujących uczelnie wyższe z całego kraju.

Jubileuszową, XX edycję OKNMUT otworzył Prorektor ds. kształcenia dr hab. Sambor Guze, prof. UMG. Witając zgromadzonych w Auli im. T. Meissnera uczestników, Przewodniczący Komitetu Programowego konferencji powiedział:

Cieszę się, że tak licznie pojawiliście się na naszej Uczelni. Program naszej konferencji jest zbudowany wokół trzech zagadnień: przemysł 4.0, wyzwania po pandemiczne w kształceniu matematyki oraz techniki i technologie w kształceniu matematyki.

Po uroczystym otwarciu konferencję zainaugurował wykład plenarny „Przemysł 4.0” dr inż. Moniki Rybczak z Katedry Automatyki Okrętowej Wydziału Elektrycznego UMG.

Ogólnopolska Konferencja Nauczania Matematyki w Uczelniach Technicznych jest cyklicznym wydarzeniem, organizowanym co dwa lata przez różne uczelnie techniczne całego kraju, którego celem jest doskonalenie jakości kształcenia matematycznego na uczelniach technicznych oraz integracja środowiska nauczycieli akademickich.

Organizatorem wydarzenia jest Katedra Matematyki Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

B. Tobieński
07.11.2023