Mistrzostwa Uniwersytetu Morskiego w Pływaniu

W dniu 5 grudnia 2023 roku z okazji Święta Szkoły na pływalni Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Uniwersytetu Morskiego w Pływaniu. W zawodach wzięło udział aż 404 zawodników w czterech konkurencjach indywidualnych oraz w sztafetach dowolnych. W konkurencjach indywidualnych płynęło 342, a w sztafetach międzywydziałowych 62 zawodników.

Tytuł najlepszej zawodniczki uzyskała Dominika Siemczuk - studentka Wydziału Mechanicznego. Natomiast najlepszym zawodnikiem imprezy okazał się Wiktor Telega – student Wydziału Nawigacyjnego.

Zwycięskie sztafety wystąpiły w następującym składzie:

- sztafeta damska: Antonina Andrusiewicz (WN), Dominika Siemczuk (WM), Oliwia Skalska (WZiNJ), Olga Jaskólska (WZNiJ);

- sztafeta męska: Aleksander Jetter (WN), Paweł Dominik (WN), Wiktor Szafrański (WN), Iwo Adamowicz (WN), Leonard Kijeński (WN), Oliwier Studziński (WN).

Atmosfera na zawodach była wspaniała, a frekwencja najwyższa od wielu lat.

SWFiS