Nowe jachty we flocie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Uroczyście zostały powitane 10 maja 2023 roku dwa, zakupione przez Uczelnię, nowe jachty klasy Omega Sport – ochrzcił je JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, polewając szampanem. Za kilka dni Omega POL 655 i POL 654 wezmą udział w regatach w Olszynie, a od 22 do 25 maja 2023 roku będą uczestniczyć w Akademickich Mistrzostwach Polski w Wilkasach, organizowanych przez Akademicki Związek Sportowy Warszawa.

– Do tej pory zdobywaliśmy puchary na jachtach czarterowanych, teraz wreszcie możemy sięgać po laury na własnych – powiedział JM Rektor.

W uroczystości uczestniczyli także m.in. dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji dr Andrzej Lachowicz, kierownik Ośrodka Żeglarstwa i Sportów Wodnych dr inż. Andrzej Szklarski oraz  Jędrzej Charłampowicz – asystent w Katedrze Logistyki i Systemów Transportowych, wielokrotny reprezentant Uczelni w żeglarskich mistrzostwach Polski.

Obecnie Ośrodek Żeglarstwa i Sportów Wodnych posiada siedem jachtów oraz dwa motorowe RIB-y.

M. Sokołowska