Nowo przyjęci studenci na regatach

W sobotę 7 października 2023 roku, w dniu uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024 odbyły się 72. Regaty o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej. W regatach wzięły udział również jachty należące do naszej Uczelni s/y Nest i s/y Almak.

Regaty odbyły się w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Obowiązywało ostrzeżenie przed silnym sztormem. Z tego powodu organizatorzy regat nie zdecydowali się na dopuszczenie do startu jachtów wielokadłubowych i mieczowych, a w oczekiwaniu na "okienko pogodowe” start regat został opóźniony o kilka godzin.

Nasze załogi spisały się bardzo dobrze. W klasyfikacji generalnej na 67 jachtów biorących udział w wyścigu, Nest dowodzony przez pracownika Uczelni Krzysztofa Zygmańskiego zajął 25. miejsce, a Almak dowodzony przez absolwenta Wydziału Elektrycznego Aleksandra Grono, zajął 30. pozycję. Zważywszy na udział w regatach profesjonalnych jachtów regatowych z zawodowymi załogami na pokładzie oraz sztormowe warunki pogodowe, wyniki naszej reprezentacji są godne uznania.

Wartym podkreślenia jest fakt, że na 13 osób biorących udział w regatach i reprezentujących naszą Uczelnię, aż dziesięcioro to studenci, z czego 7 osób to nowo przyjęci studenci I roku. Pozostali uczestnicy to 1 pracownik, 1 absolwent oraz wolontariuszka OŻiSW aktywnie współpracująca z Ośrodkiem, a na co dzień profesor Uniwersytetu Śląskiego, Ewa Bartos.

Tak liczny udział nowo przyjętych studentów, z których większość po raz pierwszy żeglowała po morzu i to w trudnych sztormowych warunkach, to doskonały prognostyk na kolejny sezon żeglarski.

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

A.Szklarski
09.10.2023