Obwodowa Komisja Wyborcza nr 1000 na "Darze Młodzieży"

Swój obywatelski obowiązek będzie mogła spełnić załoga „Daru Młodzieży”. Załoga stała i studenci Wydziału Nawigacyjnego UMG zagłosują w Komisji Wyborczej nr 1000.

Jednym z czterech polskich statków, na którym będzie można oddać głos w zbliżających się wyborach do Sejmu i Senatu, jest „Dar Młodzieży”. Fregata szkolna Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest na Oceanie Atlantyckim, ok. 200 mil od archipelagu Azorów. Kieruje się do Gdyni po zrealizowaniu celu, którym było pokonanie równika w 100. rocznicę przekroczenia równoleżnika „zero” przez pierwszy statek pod polską banderą – żaglowiec „Lwów”.

Na statku powołana została komisja wyborcza, drukowane są karty, gotowa jest już urna. Głosowanie w niedzielę, w godz. 9.00-21.00 czasu statkowego. Do głosowania uprawnione są 122 osoby.

B. Tobieński