VIII Konferencja Naukowa “Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” 2023

VIII Konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” 

11 – 12 września 2023 r.

 

Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” to jedno z najważniejszych w kraju spotkań branży energetycznej, miejsce prezentacji koncepcji, a także dyskusji naukowych i eksperckich. Tematem przewodnim VIII edycji Konferencji będzie bezpieczeństwo energetyczne.

Organizatorem Konferencji jest Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza we współpracy z Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza oraz ze wsparciem Zakładu Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Rolę koordynatora realizacji zadań związanych z organizacją Konferencji pełnił Instytut Polityki Energetycznej.

Celem wydarzenia jest wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii. Wierzymy, że utworzenie płaszczyzny dla przeprowadzenia dyskusji z udziałem naukowców, ekspertów, przedstawicieli administracji publicznej, spółek energetycznych, organizacji pozarządowych oraz dziennikarzy gospodarczych i studentów, przyczyni się do rozwoju dorobku naukowego w tym obszarze wiedzy.

Tematyką VIII Konferencji będzie bezpieczeństwo energetyczne analizowane przez pryzmat geopolityki i geoekonomii. W tym kontekście mowa będzie o wykorzystaniu wodoru, elektromobilności, morskiej energetyce wiatrowej, innowacjach w energetyce, polityce bezpieczeństwa energetycznego poszczególnych państw. Nie zabraknie oczywiście wypowiedzi o energetyce jądrowej oraz o bezpieczeństwie energetycznym, w tym bezpieczeństwie infrastruktury krytycznej NATO.

Więcej informacji, w tym terminy i opłaty, formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie konferencji. 

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

J.Klosinska
06.03.2023