Wydział Nawigacyjny najlepszy! Biesiada pracowników zwieńczyła Dzień Sportu UMG

Fot: Jacek Koślicki I Koslicki.pl

Wyjątkowo nie na terenie kampusu przy ul. Morskiej, a w gościnnych progach Ośrodka Rekreacyjnego „Stella Maris na Kaszubach” w Przewozie odbył się Dzień Sportu UMG 2023. W tegorocznej rywalizacji najlepszy okazał się Wydział Nawigacyjny.

Zmiana lokalizacji podyktowana była trwającą na terenie uczelni budową Centrum Sportu i Rekreacji UMG.

„Czas jest szczególny, bo trwa budowa Centrum Sportu i Rekreacji, mam jednak nadzieję, że w przyszłym roku zawody zorganizujemy już w nowej hali sportowej” – powiedział witając uczestników zawodów JM Rektor JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit. „Chciałbym przeprosić wszystkich pracowników i studentów, którzy nie mogli kibicować swoim drużynom.

Zmiana lokalizacji tegorocznej edycji Dnia Sportu nie była jedyną nowością w wydarzeniu organizowanym przez Centrum Sportu i Rekreacji UMG. Do dyscyplin znanych już z ubiegłego roku dołączyły nowe konkurencje, takie jak: turniej golfa, wyścig kajakowy i regaty żeglarskie. Rywalizowało 6 drużyn reprezentujących poszczególne wydziały oraz Instytut Morski i Administrację Uczelni. Tradycyjnie już zawodom towarzyszyło dużo zabawy i pozytywnych emocji. Sześć drużyn złożonych ze studentów i pracowników rywalizowało w sumie w 10 dyscyplinach. W klasyfikacji ogólnej uwzględniono również wyniki turnieju sudoku, który odbył się tydzień wcześniej, a zwyciężczynią została Pani Natalia Szymańska z Wydziału Elektrycznego.

Po pierwszych konkurencjach wyłoniła się trójka faworytów, wydziały: Elektryczny, Nawigacyjny i Zarządzania i Nauk o Jakości. Ostatecznie o końcowej klasyfikacji decydowała ostatnia konkurencja – wyścig kajakowy. Załoga Wydziału Nawigacyjnego linię mety przekroczyła jako druga i ten wynik zapewnił temu wydziałowi zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej. Drugie miejsce zajął Wydział Elektryczny, na miejscu trzecim z minimalną stratą jednego punktu uplasował się Wydział Zarządzania i Nauk o Jakości.

Ogłoszenie oficjalnych wyników przez JM Rektora oraz wręczenie nagród najlepszej drużynie odbyło się podczas biesiady pracowników UMG.

fot. Jacek Koślicki I Koslicki.pl

Fot: Jacek Koślicki I Koslicki.pl