Zaproszenie na Godzinę dla Ziemi WWF

Dokładnie o godz. 20.30, w sobotę 25 marca 2023 r. rozpocznie się akcja organizowana na całym świecie pod hasłem „Godzina dla Ziemi WWF”, do której przyłącza się również Uniwersytet Morski w Gdyni. W tym czasie, na godzinę wyłączone zostanie oświetlenie elewacji budynków Uczelni przy ul. Morskiej oraz na Wydziale Nawigacyjnym przy Alei Jana Pawła II.

Od 2007 roku w ostatnią sobotę marca na godzinę wyłączamy światło i urządzenia elektryczne w ramach „Godziny dla Ziemi”. Jest to cykliczna i masowa akcja, która ma zwrócić uwagę milionów ludzi na świecie na to, że ochrona środowiska to przede wszystkim zmiana naszych codziennych nawyków i przyzwyczajeń, gdyż to właśnie one mają kluczowe znaczenie dla stanu środowiska.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF poświęcona jest w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt.

Decydując się na zgaszenie światła podczas "Godziny dla Ziemi WWF", mamy szansę pokazać, iż razem z tysiącami rozpoznawalnych budynków i milionami ludzi na całym świecie włączamy się do zmian w trosce o środowisko naturalne.

Pracowników oraz studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zachęcamy, aby symbolicznie zadbać o naszą planetę i w geście troski o jej przyszłość na jedną godzinę wyłączyć światło w swoich domach.

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

B.Tobieński
24.03.2023