Delegacja UMG na targach w Poznaniu

W dniu 23.04.2024 r. Zespół Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w składzie mgr Beata Wetoszka oraz mgr Marlena Żur-Lewandowska wraz z naukowcami z Katedry Elektroniki Morskiej Wydziału Elektrycznego Panią dr hab. inż. Kaliną Detką, prof. UMG i Panem dr. hab. inż. Przemysławem Ptakiem, prof. UMG wzięli udział w wydarzeniu wystawienniczym w Poznaniu, na które składały się targi EXPOWER, GREENPOWER, Targi INSTALACJI oraz Targi Securex.

Centrum Transferu Technologii UMG w Strefie Nauki i Startupów zaprezentowało ofertę B+R, ofertę technologiczną oraz ofertę współpracy dla biznesu. Szczególne promowane były tu innowacje tematycznie związane z profilem wydarzenia tj.:

• Multihybrydowy układ zasilania elektrycznego,
  • Okrętowy rozproszony system monitorowania jakości energii elektrycznej maszyn i urządzeń elektrycznych,
  • Nowy materiał kompozytowy na bazie karbonizatu do wytwarzania elementów konstrukcyjnych o paramentach izolatorów elektrycznych oraz
  • Płyta przekładkowa poliestrowo-szklano-gumowa o parametrach tłumienia dźwięków uderzeniowych i izolacji akustycznej.

Naukowcy UMG zwiedzali strefę wystawienniczą, zapoznając się z prezentowanymi przez firmy polskie i zagraniczne rozwiązaniami z zakresu energetyki przemysłowej, automatyki, oświetlenia, sterowania oraz instalacji niskiego, średniego i wysokiego napięcia.

Targi w Poznaniu są największym spotkaniem międzynarodowym, które gromadzi firmy specjalizujące się w branżach techniki grzewczej, klimatyzacyjnej czy odnawialnych źródeł energii. A Strefa Nauki i Startupów jest wyjątkowym punktem na mapie tego wydarzenia, gdzie mogą zaprezentować się twórcy nowych technologii i spółki spin-offowe z różnych uczelni. To również wspaniała okazja do nawiązania relacji na poziomie nauka-biznes, gdyż właśnie w takich okolicznościach profesjonaliści poszukują innowacji w swojej branży.

Dziękujemy organizatorom Strefy, czyli Porozumieniu Spółek Celowych, Porozumieniu Akademickich Centrów Transferu Technologii i Grupie MTP za zaproszenie i możliwość zaprezentowania oferty biznesowej UMG.

Więcej informacji:

M. Żur-Lewandowska