DSH International Shipping Innovation Conference in Shanghai

W dniu 8 lipca 2024 roku odbyła się międzynarodowa konferencja DSH International Shipping Innovation Conference in Shanghai dotycząca innowacyjnych rozwiązań w żegludze. W wydarzeniu uczestniczył JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit.

W ramach konferencji odbyły się trzy równoległe fora z udziałem ekspertów branży morskiej, których tematami przewodnimi były:

• Napędzanie wysokiej klasy usług spedycyjnych w celu wsparcia funkcjonalnego klastra spedycyjnego,
  • Przekształcenie żeglugi w niskoemisyjną poprzez wdrażanie wykorzystania nowych źródeł energii,
  • Wspomaganie wdrażania rozwiązań cyfrowych w celu stworzenia lepszych warunków dla alokacji zasobów żeglugowych.

JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit wziął udział w pierwszym forum, w ramach którego odbyła się dyskusja poświęcona wzmocnieniu przemysłu żeglugowego poprzez wdrożenie budowania jego potencjału. Moderatorem tej części konferencji był prof. Wei Ruan z Uniwersytetu Morskiego w Szanghaju.

Międzynarodowa Konferencja Innowacji Żeglugowych DSH jest organizowana od 2023 roku, a jej celem jest przyspieszenie innowacji w sektorze międzynarodowych usług żeglugowych w zakresie technologii, biznesu i zarządzania. Inicjatorem oraz współorganizatorem tegorocznej odsłony wydarzenia był Uniwersytet Morski w Szanghaju, będący jednym z 74 uniwersytetów członkowskich Międzynarodowego Stowarzyszenia Uczelni Morskich IAMU (International Association of Maritime Universities), któremu w kadencji 2023-2025 przewodniczy JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit.

Z.Szwedek-Kwiecińska
12.07.2024