Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2024

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w imieniu własnym oraz PZU LAB i PZU S.A. mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2024.
 
Kiedy: 18 kwietnia 2024 r.
Gdzie: Centrum Konferencyjne Muzeum II Wojny Światowej
plac Władysława Bartoszewskiego 1 Gdańsk, sala konferencyjna
 
Motywem przewodnim VI edycji Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego będzie rozmowa o sztucznej inteligencji oraz nowoczesnych rozwiązaniach energetycznych dla gospodarki morskiej. Podejmiemy dyskusję na temat cyfrowych bliźniaków - technologii opartej w dużej mierze na symulacjach, modelach matematycznych i Internecie Rzeczy.

Rewolucja przemysłowa wkroczyła na morza i oceany równie szybko co na ląd. Czy branża morska jest jednak gotowa na cyfrowe technologie? Jakie są perspektywy wykorzystania sztucznej inteligencji na statkach i jednostkach offshore? Czy polskie przedsiębiorstwa offshore należycie dbają o aspekt bezpieczeństwa cyfrowego? Jakie są koszty związane z wdrażanie sztucznej inteligencji w gospodarce morskiej? 

W czasie trzech bloków tematycznych zostaną omówione między innymi technologie dual-use służące bezpieczeństwu komunikacji w branży morskiej na podstawie przykładów projektów zakwalifikowanych do akceleratora NATO DIANA. Porozmawiamy o szansach i zagrożeniach związanych z zastosowaniem AI w morskich systemach autonomicznych oraz w badaniach infrastruktury energetycznej na Morzu Bałtyckim. Poruszone zostaną również aspekty optymalizacji energetycznej i wykorzystania symulacji cyfrowych w podniesieniu bezpieczeństwa morskich farm wiatrowych. 

 
Więcej informacji wydarzeniu znajduje się na stronie. 
 
 

Podmiot udostępniający: 

UMG Zespół ds Promocji

Wytworzył informację:

M. Zajk
28.03.2024