Już 8 marca Dzień Otwarty Uniwersytetu Morskiego w Gdyni!

Już 8 marca 2024 roku, w piątkowy Dzień Kobiet, obędzie się Dzień Otwarty Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Jeśli nie masz jeszcze pewności, czy studia na UMG są dla Ciebie, to Dzień Otwarty UMG jest świetną okazją do przekonania się na własne oczy, jak szerokie horyzonty roztaczają się przed absolwentami Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Jeśli  natomiast nie masz w ogóle pomysłu na to, z jaką uczelnią chcesz związać swoje losy, to… tym bardziej przyjdź nas odwiedzić! Z dumą pochwalimy się możliwościami oferowanymi przez nasz Uniwersytet i mamy nadzieję, że przekonamy Cię do aplikowania do naszej Uczelni.

Poniżej zamieszczamy szereg praktycznych informacji dotyczących organizacji tego wyjątkowego i bardzo pozytywnego wydarzenia.

PUNKT INFORMACYJNY

Wszystkich naszych gości w pierwszej kolejności zapraszamy do punktu informacyjnego. Można go odnaleźć przy portierni budynku głównego Uniwersytetu oraz przy portierni budynku Wydziału Nawigacji. Tutaj udzielimy Ci wszelkich informacji dotyczących dokonanych przez Ciebie rezerwacji na wydarzenie. Jedna z naszych studentek lub ktoś ze studentów oprowadzi Cię po naszej Uczelni i wskaże, gdzie odbywają się wybrane przez Ciebie zajęcia.

Jeżeli nie dokonałeś żadnego zapisu, tym bardziej podejdź do punktu informacyjnego! Pokierujemy Cię dalej i powiemy, do jakich zajęć możesz dołączyć.


SPECJALNY WYKŁAD Z OKAZJI DNIA KOBIET 

Z okazji Dnia Kobiet specjalny wykład JM Rektora UMG pt. "Kilka luźnych refleksji na temat wybranych epizodów z historii odkryć geograficznych" skierowany dla kandydatek na studia, maturzystek, nauczycielek odwiedzających naszą Uczelnię podczas Dnia Otwartego odbędzie się w godz. 11:00 - 12:00 w sali B20.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie!


OKIEM KOBIET – WYJĄTKOWA PREZENTACJA

W tym roku, mając na względzie podwójne święto, jakie przypada w nasz Dzień Otwarty, dwie wyjątkowe kobiety związane z naszym „Darem Młodzieży” przygotowały wyjątkową prezentację o swojej pracy na morzu. Zofia Olchowy, II oficer „Daru Młodzieży”, i Aleksandra Marcinkowska, intendent na naszej szkolnej fregacie, opowiedzą o tym, dlaczego praca na morzu stanowi wynagradzającą karierę dla kobiet.


STOISKA WYDZIAŁÓW

W Auli im. T. Meissnera znajdziesz stoiska wszystkich czterech wydziałów naszej Uczelni. Obecni na stoiskach studenci odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące kierunków kształcenia na swoich wydziałach.

KOŁA NAUKOWE

Również w Auli im. T. Meissnera zaprezentują się koła naukowe. Studenci pieczołowicie przygotowują się na Dzień Otwarty i szykują dla uczestników ciekawe doświadczenia, pokazy i… konkursy! Tego dnia możesz porozmawiać z członkami następujących kół działających na naszym Uniwersytecie: Pojazdów Elektrycznych EVPL; Naukowego Koła Towaroznawstwa CARGO; Inwestor; Naukowego Koła Badań Podwodnych SeaQuest; Koła e-Biznesu; NAUTICA; Human Machine Interface; Internetu Rzeczy i Systemów Wbudowanych IOtes; Nawigator; Naukowego Koła Transportu i Logistyki TRANSLOG oraz Naukowego Koła Innowacyjnych Systemów Transportowo-Logistycznych.

ERASMUS+

Ponadto w tym samym miejscu, w Auli, odszukać możesz stanowisko Erasmus+. Obecni tam przedstawiciele programu dokładnie opowiedzą, na jakich zasadach nasi studenci uczestniczą w wymianie międzynarodowej, dokąd ona ich prowadzi, jak również jak zdobyte tam doświadczenie można przekuć na praktyczny użytek w późniejszym czasie.

A MOŻE... KAWA?

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak rozległy jest nasz uniwersytecki kampus. Dlatego, z myślą o chwili odpoczynku i relaksu, w specjalnie przygotowanej strefie, czekać na Ciebie będą członkowie Parlamentu Studenckiego, którzy serdecznie zapraszają na kawę w swoim towarzystwie. Opowiedzą oni o działalności Parlamentu i organizowanych przez siebie wydarzeniach, takich jak zbliżający się South Molo Festival.

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia 8 marca w murach naszej Uczelni – nie może Ciebie zabraknąć!

Link do zapisów znajduje się tutaj.

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

W. Edmunds
01.03.2024