Kolejna Strefa Studenta już otwarta

Planszówki, szachy, stół bilardowy, miejsce do odpoczynku między zajęciami – tak wygląda nowa Strefa Studenta w budynku głównym uczelni.

12 kwietnia 2024 roku nastąpiło uroczyste otwarcie kolejnej Strefy Studenta Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Mirosław Czechowski, prof. UMG, Kanclerz UMG mgr Filip Malata i inż. Tobiasz Chęciński Przewodniczący Parlamentu Studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Celem utworzenia Strefy Studenta jest zapewnienie studentom miejsca do odpoczynku i integracji.

Nowo otwarta Strefa Studenta znajduje się w budynku głównym uczelni, przy stołówce. Otwarta będzie codziennie w godzinach 6:00 – 18:00. Wyposażona została m.in. w stół bilardowy, konsolę Playstation 5, gry oraz szachy.

W przyszłości planowane jest otwarcie punktu wewnątrz Strefy ze świeżymi kanapkami i napojami.

Pomysłodawcą Strefy Studenta był Parlament Studentów UMG. Strefa powstała przy wsparciu władz uczelni.

Poza nowo otwartą Strefą Studenta w budynku głównym na uczelni funkcjonuje również Strefa Studenta na Wydziale Mechanicznym i na Wydziale Nawigacyjnym.

UMG Zespół ds Promocji

M. Zajk