List ministra nauki z okazji Dnia Nauki Polskiej

List ministra nauki z okazji Dnia Nauki Polskiej

Z okazji Dnia Nauki Polskiej Minister Nauki Dariusz Wieczorek skierował list do przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego. Pogratulował w nim osiągnięć badawczych, dydaktycznych, wdrożeniowych i organizacyjnych:

– Z okazji Dnia Nauki Polskiej pragnę przekazać wszystkim Państwu wyrazy najwyższego uznania. […] Jestem pełen podziwu dla Państwa naukowej pasji, ogromnej wiedzy oraz wybitnych zdolności, które prowadzą do przełomowych odkryć, pionierskich teorii i innowacyjnych wynalazków.

Szef MNiSW nakreślił także priorytety oraz cele swojej działalności na stanowisku Ministra Nauki:

– Chciałbym, aby znakiem rozpoznawczym mojej misji na stanowisku ministra nauki stał się ożywiony dialog ze środowiskiem naukowym i akademickim. Stąd też z wielką uwagą wsłuchuję się w Państwa głosy, sugestie, a także propozycje zmian. Jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie konkretne rozwiązania, które ulepszą funkcjonowanie systemu nauki i szkolnictwa wyższego oraz wzmocnią rangę polskiej nauki na arenie międzynarodowej.

Zwracając się do studentów, Minister Dariusz Wieczorek napisał:

– Zachęcam do aktywności samorządy studenckie i jednocześnie zapewniam, że jednym z kluczowych działań Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest stworzenie młodym ludziom jak najlepszych warunków do zdobywania wiedzy czy rozwoju zawodowego w Polsce.

Jako wyzwanie, któremu chce sprostać, Minister Wieczorek wskazał zacieśnienie współpracy nauki z biznesem:

– Tę formę współpracy uważam za warunek konieczny do zwiększenia poziomu innowacyjności i wzrostu gospodarczego naszego kraju.

 

Dzień Nauki Polskiej został ustanowiony, by upamiętnić osiągnięcia polskich badaczy i wynalazców. Data święta – 19 lutego, jest związana z przypadającą w tym dniu rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią listu Ministra Nauki.

 

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

B. von Schada Borzyszkowska
19.02.2024