Odkryj tajemnice morskich głębin z Akademią Czystego Morza!

Już 10 maja, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, odbywających się w ramach obchodów 20-lecia Polski w UE, zapraszamy Was na wielką morską przygodę. Akademia Czystego Morza przygotowała dla Was wykład i warsztaty. Wspólnie odkryjemy, jak dbać o nasze środowisko.

Wydarzenie adresowane jest do dzieci w wieku 10-15 lat. 

10.05.2024 - Warsztaty /trwają w godz. 11:00 – 17:00/

(każde z niżej wymienionych warsztatów rozpoczynają się o godz. 11:00, 11:30, 12:00, 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30)

Na początek praktyka! Wszystko to w ramach warsztatów. Zaplanowaliśmy 5 bloków tematycznych. Każdy z nich potrwa ok. 20 minut. Wspólnie wykonamy kilka prostych eksperymentów:

  • Tworzywa sztuczne w środowisku morskim (ocena właściwości tworzyw sztucznych, badania mikroskopowe).
  • Niebezpieczeństwa w transporcie ładunków drogą morską (oznaczanie właściwości ładunków i demonstracja niebezpiecznych dla środowiska reakcji chemicznych).
  • Badamy wodę (omówienie zagrożeń związanych z występowaniem zanieczyszczeń i biogenów w wodzie i oznaczanie zanieczyszczeń testami chemicznymi).
  • Badamy glebę i powietrze (omówienie pracy oczyszczalni ścieków, testy związane z sorpcją zanieczyszczeń w glebie i wpływem gazowych zanieczyszczeń atmosfery na rośliny).
  • Segregacja odpadów (omówienie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych i możliwości ich zagospodarowania).

Zgłoszenia do udziału w warsztatach

Możesz wziąć udział w dowolnie wybranych przez Ciebie blokach tematycznych. 

W celu udziału w wydarzeniu konieczne jest dokonanie zgłoszenia. Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: a.dereszewskaatwznj.umg.edu.pl


10.05.2024 - Wykład „Katastrofy na morzu” – godz. 13:00

Razem z nami odkryj historie największych wypadków statków morskich! Jaki wpływ miały na zdrowie ludzi? Czy były szkodliwe dla środowiska? Jak przeprowadzono akcje ratownicze? Na te i inne pytania odpowiemy w trakcie naszego wykładu.

Zgłoszenia

W celu udziału w wydarzeniu konieczne jest dokonanie zgłoszenia. Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: a.dereszewskaatwznj.umg.edu.pl

(dostępnych jest jeszcze 50 wolnych miejsc)

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!


O Dniach Otwartych odbywających się w ramach obchodów 20-lecia Polski w UE

Już 20 lat jesteśmy w Unii Europejskiej. Zrealizowaliśmy razem wiele marzeń i planów. Naprawdę wiele się zmieniło.

Z okazji tej rocznicy w całej Polsce i poza granicami przez cały rok odbędzie się wiele atrakcji. Spotkania, festyny, wystawy, konkursy, zawody sportowe, warsztaty, przedstawienia szkolne, konferencje, majówki europejskie i dni otwarte w projektach, które powstały dzięki naszej obecności w UE.

Więcej informacji znajduje się na stronie


O Projekcie

Projekt „Akademia Czystego Morza" realizowany był w latach 2018-2020 w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój i współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wzięło w nim udział 240 uczniów z 8 pomorskich szkół podstawowych. Projekt skierowany był do uczniów w wieku 12-15 lat.

Obejmuje zajęcia poruszające tematykę różnorodnych zagrożeń akwenu Morza Bałtyckiego oraz niezwykle ważną społecznie tematykę segregacji odpadów u źródła.

 


Dodatkowe informacje:

Podmiot udostępniający: 

UMG Zespół ds Promocji

Wytworzył informację:

M.Zajk
22.04.2024