Prof. Lech Murawski odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

Prof. Lech Murawski odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

W dniu 7 maja 2024 roku w Rezydencji Belweder w Warszawie wręczone zostały nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu.

Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki morskiej, za osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej i wdrożeniowej oraz popularyzowanie polskiej myśli naukowej na świecie odznaczony został prof. dr hab. inż. Lech Murawski  – specjalista od badań eksperymentalnych i numerycznych. Orędownik łączenia teorii z praktyką. W swojej pracy badawczej zajmujący się głównie problemami związanymi z dynamiką konstrukcji oraz monitorowania żywotności konstrukcji (Structural Health Monitoring – SHM).

W latach 2008-2012 pracował w Instytucie Maszyn Przepływowych PAN na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Od 2012 roku pracuje na Uniwersytecie Morskim w Gdyni jako kierownik Katedry Podstaw Techniki na Wydziale Mechanicznym. Od 2016 roku Senator UMG.

Ordery i odznaczenia w imieniu Prezydenta RP wręczył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera. W uroczystości uczestniczył Kanclerz Orderu Odrodzenia Polski Pan Wiesław Johann oraz członek Kapituły Orderu Odrodzenia Polski Pani profesor Maria Gintowt-Jankowicz.

 Więcej informacji na stronie: prezydent.pl

Panu Profesorowi składamy serdecznie gratulacje od całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni!

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

Z. Szwedek-Kwiecińska
10.05.2024